top of page
kitap evleri.jpg
kitap1.jpg

Aşağıdaki kitapevlerinden kitaba ulaşabilirsiniz:

Merhaba,

Farklı ideolojilerden beslenen ancak hiçbirine körü körüne bağlanmayan biri olarak, doğayı ve onun bir parçası olan insanı anlamaya çalışıyorum. Bu bağlamda, bilim dünyasından farklı akıl modellerini ve farklı felsefi görüşleri -ben bunları Modern Bilgelik Kavramları olarak adlandırıyorum- araştırarak farkındalığımı artırmaya çalışıyorum. 

Öğrendiğim ilk 50 modern bilgelik kavramına yer verdiğim bu kitapta 2 farklı bölümle karşılaşacaksınız:

  1. Felsefe: Günümüz insanın hem özel hem de iş hayatındaki problemlerini yüzlerce ve hatta binlerce yıl önceden farklı bakış açılarıyla ele almış filozofların çözümlerini görecek ve kendi hayatınızda uygulamaya başlayacaksınız.

  2. Akıl Modelleri: Matematik, fizik, kimya, biyoloji, edebiyat dünyasındaki bilimsel teorileri günlük hayatta nasıl kullanabileceğimiz ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

Uğur, peki sen bilge misin?” diye sorabilirsiniz. Kesinlikle bilge olduğum iddiasında bulunamam ancak şunu açık bir şekilde belirtebilirim; çabalıyorum ve bu doğrultuda yol katediyorum.

Bu kitabı yazarken temelde 2 motivasyon kaynağım vardı:

  1. İçinde bulunduğum topluma bir pozitif etki yaratmak.

  2. Toplumun çıkarlarını bireysel çıkarlarımın önünde tutmak. Çünkü her zaman şunu düşünürüm; grubun çıkarlarını, bireysel çıkarlarının önünde tutan kişiler grup olarak daha başarılı olurlar.

 

Dolayısıyla bu kitap ile ben üzerime düşeni yapıyorum, öğrendiklerimi sizinle paylaşıyorum.

Sayfa Sayısı: 204
Keyifli okumalar!

Uğur Gürbüz

bottom of page